Kıymalı Karnabahar Nasıl Yapılır?

Kıymalı Karnabahar Nasıl Yapılır?

8 Şubat 2017 0 Yazar: Efsun

Karnabahar içeriğinde fosfat ve potasyum bulunduran çiçek bir bitkidir. Ayrıca karnabahar indol-3 karbonal sayesinde kadınları göğüs kanserinden koruyor. Bol Bol E vitamini, fosfor cinsiyet hormonu ve protein içerir. Buna bağlı olarak kalp rahatsızlıklarını giderir, cinsel gücü arttırır. Beyni ve sinirleri iyi çalıştırdığı gibi onların yıpranmasını da önler. Biraz kokusu olduğu için sade yapmak yerine bir miktar kıyma kullanılarak lezzetli ve kokusuz yemek elde edebilirsiniz. Peki, kıymalı karnabahar nasıl yapılır?

Kıymalı Karnabahar Nasıl Yapılır?

Kıymalı karnabahar yapılışı için gerekli malzemeler;

1 adet karnabahar

1 adet havuç

200 gr kıyma

1 adet kuru soğan

Zeytinyağı

Salça

Tuz, pul biber

Kıymalı Karnabahar Yapılışı

Kolay yemek tariflerinden biri olan kıymalı karnabaharı pişirmek için önce yapılacak işlem karnabaharı yıkayıp küçük parçalara ayırmaktır. Tencereye ufak doğranmış soğan kavrulur. Üzerine küp küp doğradığınız havuç eklenir. Ardından kıyma eklenip, kavrulur. Salça eklenir ve en son karnabahar ilave edilir.

Sebzelerin üstünü fazla geçmeyecek şekilde suyu ve tuzu eklenir. Sebzeleri çok eritmeden ocaktan alınır ve servise hazır edilir. Kıymalı karnabahar yemeği yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin.