Annenize Yapabileceğiniz Kolay Yemek Tarifleri

Annenize Yapabileceğiniz Kolay Yemek Tarifleri

29 Ekim 2022 1 Yazar: Efsun

Kolay yemek tarifleri sitesi olarak bu kez annelere özel yapabileceğiniz, ”anne yemeklerini” paylaştık. Her ne kadar küçükken sadece onun yaptığı yemekleri izlesek de artık büyüdük. Kendi evimiz, kendimize özel mutfağımız oldu. Şimdi sıra kolay yemek tarifleri listesine bakarak, annemizi kendi mutfağımızda ağırlamaya geldi. Onu yemeğe davet ettiğimizde mutluluk duyması ve gururlanması için leziz ”anne yemekleri” yapmaya geldi!

Kolay Yemek Tarifleri

1-Annelerin Birincisi / Mercimek Çorbası

Her ne kadar menüye çorbalarla başlasa da, birinciliği çoğu kez mercimek çorbasına verdiler. Bu nedenle yemeğe davet ettiğiniz kıymetli annenizi, mis gibi mercimek çorbası ile ağırlamalısınız…

2-Karnıyarık / Yanında Pilav ile Cacık

Birçoğumuz annemizi karnıyarık yaparken izlemiş ve ”çok zormuş bu yemek ” demişsinizdir sanırım. O zamanlarda yapması çok zor gelen karnıyarık yemeği, şimdilerde ise kazanılan deneyimle birlikte kolay yemek tarifleri arasında yer alıyor.

3-Olmazsa Olmaz / Zeytinyağlı Yaprak Sarması

Birçok misafirlikte yaprak sarması yeseniz de, 5 çaylarında zeytinyağlı yaprak sarması tarifi alsanız da hiçbirisini annenizin yaptığı o muhteşem sarmaya benzemez. Çünkü o lezzet, onun kalem gibi sardığı yapraklarda gizlidir. Şimdi kolları sıvalayalım ve annemize onun gibi marifetli bir ev hanımı olmaya çalıştığımızı gösterelim.

Yaprak sarması nasıl yapılır öğrenmek için Zeytinyağlı Yaprak Sarması Tarifi başlıklı makalemizi okumanız yeterli olacaktır.

4-Salçalı Köfte / Yanında Patates

Anne denilince, akla ilk gelen kolay yemek tarifleri arasında salçalı köfte de yer alıyor. Yanında patates ya da makarna ile kıymetli misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Her ne kadar vereceğiniz salçalı köfte tarifi, annenizin pamuk elleriyle yoğurduğu köftelere benzeme de salçalı köfte nasıl yapılır öğrenmek isterseniz tıklayınız!

5-Ev Baklavası / Sıra Geldi Marifetinizi Göstermeye

Kolay yemek tarifleri ardından sıra geldi marifetinizi göstermeye. Çünkü dışardan alınan hiçbir baklava annenizin yaptığı ev baklavasının tadını vermez. Ayrıca kıymetli misafirlerinizi gururlandıracak küçük ayrıntılardan biridir bu! Kendisi her ne kadar kolay tatlılar arasında yer almasa da, tadı, kokusu, şerbeti bir başkadır ev baklavasının…

6-Mis Gibi Kokan Muhallebi

Ev baklavası yapamam ki diyorsanız, o zaman kolay tatlılar seçmelisiniz. Ama bu tatlı da mis gibi kokmalı, annemizi sevindirmeli. Mesela kolay tatlılar listesine muhallebiyi yazabilirsiniz…

7-Mercimek Köftesi / Atıştırmalık Olsun

Her ne kadar maharet işi olsa da, mercimek köftesi tarifi ile atıştırmalık bir şeylerde yapmalısınız. Annemizi gururlandıracak kıvamda mercimek köftesi nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız!