Yoğurtlu Semizotu Salatası Nasıl Yapılır?

Yoğurtlu Semizotu Salatası Nasıl Yapılır?

31 Ocak 2017 0 Yazar: Efsun

Bu gün sizler için kolay yemek tariflerinden yoğurt ile yapabileceğiniz salatalar hakkında araştırma yaptık. Sağlıklı bir gıda olan yoğurt salatalara eklendiğinde ister misafir sofralarına koyar, ister 5 çaylarında ikram edebilirsiniz. En önemli nokta bu salataların 5 10 dk içinde hazırlanabilir olmasıdır. Ayrıca yapımı kolay ve pratiktir.

Genelde soğuk tüketilen bu salataların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Örneğin; közlenmiş kırmızıbiber salatası, patates salatası, patlıcan salatası, brokoli salatası gibi…

Biz sizler için bu yazımızda yoğurtlu semizotu salatası nasıl yapılır sorusuna değinmek istiyoruz.

Yoğurtlu Semizotu Salatası Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz gibi semizotunun sağlığa birçok faydası vardır. Özellikle lif oranının yüksek oluşuyla kabızlığa, içerdiği omega -3 yağı ile vücut ağrılarına iyi gelmektedir. Ayrıca her evde sevilen semizotunu bulmak çok zor değildir.

Yoğurtlu Semizotu Salatası İçin Malzemeler

  • Bir demet semizotu
  • Bir kase yoğurt
  • 1-2 diş sarımsak
  • Zeytinyağı, tuz, pul biber

Yoğurtlu Semizotu Salatasının Yapılışı

Semizotunu bir güzel ayıklayıp yıkayalım ve bir süzgece koyalım. Sarımsakları soyup rende yapalım. Bir kaseye yoğurdu, rende sarımsağı, zeytinyağı ve tuzu koyup iyice karıştıralım.

Süzgeçteki semizotunu bir salata tabağına alalım ve hazırlamış olduğumuz yoğurtlu karışımı döküp bir güzel karıştıralım. En son pul biber ile süsleyelim. Herkese afiyet olsun.