Mantar Sote Nasıl Yapılır?

Mantar Sote Nasıl Yapılır?

21 Şubat 2017 0 Yazar: Efsun

Kültür mantarının hepinizin bildiği gibi fazla bir aroması yoktur. Bu nedenle mantar sote tarifinin lezzetlenmesi için değişik sebzeler veya krema kullanılması yerinde olur.

Mantarları önce sotelerseniz suyunu salıp çektiği için hem lezzetli oluyor hem de suyu kalmıyor. Sonrasında ince ince kıyılmış soğan eklediğinizde lezzeti bir kat artıyor. Bu aşamada 1 diş sarımsakta eklemeniz yerinde olur. Mantar sote tarifi için krema kullanmakta ayrı bir seçenek mantar sote özellikle ızgara etlerinin yanına çok yakışan kolay yemek tarifidir.

Mantar Sote Nasıl Yapılır?

Mantar sote tarifi için gerekli malzemeler

Yarım kilo kültür mantarı

2 adet soğan

5 yemek kaşığı zeytinyağı

tuz, karabiber

maydanoz

Mantar Sote Yapılışı

Su dolu bir kap içine mantarları çıkarıp batırın ve güzelce temizleyin. Mantarları iri iri kesin. İnce ince soğanı doğrayın. Zeytinyağını tavaya alarak kızdırın. Ardından mantarları ekleyip suyunu çekene kadar sotelemeye devam edin. Mantarların rengi dönünce soğanı, tuz ve karabiberi ekleyin. Mantarlar küçülüp pembeleşinceye kadar soteleyin.

İnce ince kıyılmış maydanoz ile mantar soteyi servis edin. Kolay yemek tarifleri listesini mantar sote tarifini almayı unutmayın. Diğer tariflerimizi de göz atabilirsiniz.