Kereviz Salatası Nasıl Yapılır?

Kereviz Salatası Nasıl Yapılır?

9 Şubat 2017 0 Yazar: Efsun

Kereviz, herkesin bildiği gibi kök bir sebzedir. Kök sebzelerin diğer sebzelere göre daha faydalı olduğu bilinmektedir. Havuç, patates, kereviz gibi kök sebzeler sert ve vitamin deposudur adeta. Mutlaka mutfaklarda bulunmalı ve tüketilmelidir. Kereviz genelde çok sevilmeyen baharatlı kokusu ile tanınan bir sebzedir.

Kereviz yemeği ya da kereviz salatası hazırlaması oldukça kolay olmasından dolayı pratik yemek tarifleri sınıfına girmektedir. Aile fertlerinden kereviz kokusunu sevmeyenler var ise daha çok salatasını tercih edebilirsiniz.

Kereviz Salatası Nasıl Yapılır?

Kereviz salatası kısa sürede hazırlanan, çalışan bayanlarında yapabilecekleri kolay salata tariflerindendir. Özellikle ana yemeklerin yanında soğuk olarak tüketilir. Hatta formda kalmak ve kilo vermek isteyenler bu salata türünden vazgeçmezler. Doyurucu ve kalorisi yüksek olan kereviz salatası sağlık açısından da yararlıdır.

Kereviz Salatası İçin Gerekli Malzemeler

1 adet kereviz

1 kase yoğurt

1 bardak ceviz

maydanoz ya da dere otu

3 diş sarımsak

tuz, pul biber, zeytinyağı

Kereviz Salatası Yapılışı

Güzelce yıkanan kereviz rendelenir. Yoğurdu güzelce çırpılır, ezilmiş sarımsak tuz, maydanoz ve zeytin yağı ile iyice karıştırılır ve kereviz eklenir. Görüldüğü gibi kereviz salatası yapılışı oldukça kolay ve zahmetsiz. Dilediğiniz her an az vakit harcayarak kereviz salatası yapabilirsiniz…

Üzerine pul biber eklenir ve servise hazır hale gelir.